Pan Materac Krosno

MATERACE

Szeroka oferta materacy dostępnych obecnie na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Dostępne są tradycyjne materace oparte na sprężynie bonnelowej po nowoczesne materace, których wkład stanowią wysokiej jakości pianki. Wybór odpowiedniej powierzchni spania jest niezwykle istotną kwestią. Prawidłowo dobrany materac ma wpływa na zdrowie oraz pozytywne samopoczucie. Warto pamiętać, aby do materaca dobrać również odpowiedni stelaż oraz łóżko. Zatem jaki materac wybrać? Poniżej krótkie przedstawienie dostępnych rodzajów materacy. Zapraszamy również do sprawdzenia oferty produktowej materacy na: https://www.panmaterac.pl/materace-38

Materace termoelastyczne

W głównej mierze wkład tego rodzaju materacy tworzy materiał Visco, który reaguje na nacisk i temperaturę ciała człowieka, idealnie dopasowując się do sylwetki. Pierwsze pianki termoelastyczne powstały w laboratoriach NASA, których zadaniem było zwiększenie komfortu astronautów podczas długich lotów. Z biegiem czasu pianki te zaczęto wykorzystywać w produktach codziennego użytku, również w materacach. Materace termoelastyczne tworzą powierzchnię, która doskonale podpiera ciało, utrzymując kręgosłup w stabilnej pozycji przez całą noc. Wpływa na rozluźnienie mięśni oraz poprawę krążenia krwi w kończynach co przekłada się na niezwykle odprężający i regenerujący sen.

Materace piankowe

Jedne z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych modeli przez klientów. Zaletą tego rodzaju materacy jest zróżnicowana budowa. Dostępne są modele wykonane w całości z jednego rodzaju pianki oraz materace, które tworzy kombinacja nowoczesnych pian o właściwościach zapewniających niezwykle komfortowy sen. Materace piankowe cechują się wytrzymałością oraz odpornością na codzienne użytkowanie, tworzą powierzchnię doskonale podpierającą ciało na całej długości.

Materace lateksowe

Polecane w szczególności dla dzieci, młodzieży oraz osób, które zmagają się na co dzień z alergiami. Pianka lateksowa produkowana jest na bazie naturalnego mleczka kauczukowego oraz lateksu syntetycznego. Lateks ceniony jest ze względu na wysoką elastyczność, doskonałe dopasowanie do ciała oraz przede wszystkim za higienę pracy. Dzięki otwartej strukturze zapewnia ciągły przepływ świeżego powietrza, które uniemożliwia gromadzenie i rozwój alergenów. Obecność lateksu wpływa na antyalergiczność oraz antybakteryjność całego produktu.

Materace o statusie wyrobu medycznego

Materace o właściwościach ortopedycznych i rehabilitacyjnych. Tworzone są z myślą o osobach z dolegliwościami kręgosłupa. Zadaniem materacy rehabilitacyjnych jest zapewnienie prawidłowego podparcia ciała podczas snu oraz utrzymanie kręgosłupa w stabilnej pozycji przez całą noc. Materace rehabilitacyjne to produkty o statusie medycznym, który potwierdzony jest pozytywnymi opiniami medycznymi oraz licznymi certyfikatami.

Materace sprężynowe

Budowa tego rodzaju materacy opiera się na wkładzie sprężynowym. Stanowi on centralną część materaca, zapewniając prawidłowe podparcie ciała. Sprężyny umieszczone są w osobnych woreczkach, dzięki czemu pracują indywidualnie, niezależnie od siebie. Tworzą powierzchnię o podwyższonej elastyczności punktowej, dzięki czemu materac ugina się tylko w miejscach zwiększonego nacisku. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku użytkowania materaca przez osoby o dużej różnicy wagowej. Ruchy jednej osoby nie wpływają na komfort snu partnera. W materacach sprężynowych jako warstwy wierzchnie stosuje się różnego rodzaju pianki, od zwykłych poliuretanowych po nowoczesne termoelastyczne. Pianki te redukują nacisk ze strony sprężyn, zapewniając komfortowy i wygodny sen.

Materace nawierzchniowe

Materace o niewielkiej wysokości, nieprzekraczającej 10 cm. Służą jako dodatkowa warstwa na materac główny, która wpływa na poprawę jakości snu, chroni przed zniszczeniem oraz pozwala regulować twardość powierzchni spania. Materace nawierzchniowe wykonane są głównie z materiału piankowego: termoelastycznego, wysokoelastycznego, poliuretanowego lub lateksowego. Spełnią swoją funkcję również podczas podróży jako dodatkowa nakładka na niewygodny materac w hotelu, podczas biwaku pod namiotem.

Producenci